AYNI GÜN & ÜCRETSİZ KARGO
Tesettür Modası Instablogger’ı Merve Hifa Kimdir? Merve Hifa Instagram Hesabı Nedir?
Tesettür Modası Instablogger’ı Merve Hifa Kimdir? Merve Hifa Instagram Hesabı Nedir?

Tasarımcı olan Merve Hifa, sosyal medyaya Instagram ile adım atan isimlerden. Merve Hifa, Instablogger isimler arasında yer alıyor ve yaptığı kombinlerle büyük beğeni topluyor. Tesettür modasına yön veren isimlerden olan Merve Hifa, Instagram hesabında da birbirinden güzel fotoğraflarını paylaşıyor. Instablogger Merve Hifa kimdir? Merve Hifa Instagram hesabı nedir?

TESETTÜR MODASI INSTABLOGGER’I MERVE HİFA KİMDİR?

Merve Hifa’nın tam adı Merve Hifa Çağlar’dır. Yaptığı tasarımlarla tesettür modasına yön veren isimlerden biri oluyor. Genç tasarımcılar arasında yer alan Instablogger Merve Hifa’ya ait çizimler de çok beğeniliyor. Minimal giyim ile sıradışılığı birleştiren ve bunları tesettür giyim tasarımlarında buluşturuyor. Aldığı moda eğitimine ek olarak kendi tarzını da tasarımlarına yansıtan bir isim olarak karşımıza çıkıyor.

Merve Hifa, küçük yaştan itibaren ilk olarak yaptığı çizimlerle tasarım dünyasına adım atan bir isimdir. Yaptığı tasarımları dikkat çeken Merve Hifa Çağlar, liseden sonra Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitim görmeye başladı.

HİFA İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

İsmiyle dikkat çeken bir Instablogger olan Merve Hifa’nın isminin anlamı da çok merak ediliyor. Hifa, sahabe kadın isimlerinden biridir. Mekke’de yaşayan Hifa isimli sahabe kadın Allah’ın rızası kazanmak için yaşayan bir isimdir. Anlamı ise sabreden olarak aktarılıyor. Ayrıca, şükreden inançlı kimse de demektir.

Hifa ismi Arapça kökenlidir ve Arapça sözlüğünde yer alır. Kur’an-ı Kerim’de ise geçmemektedir. Kullanımında sıkıntılı bir anlam belirtilmemiştir.

MERVE HİFA INSTAGRAM HESABI NEDİR?

Instagram hesabında birçok kombine yer veren ve tesettür giyim parçaları her zaman ilgi gören bir isim olan Merve Hifa, Instagram hesabını mervehifa kullanıcı adıyla kullanıyor. Hesabında birbirinden farklı kombinlere yer veriyor.

Instagram hesabında paylaştığı görsellerde en dikkat çeken ise, trendler arasında boğulmayıp tamamiyle kendi tarzını yansıtması. Bu nedenle tesettür modasında kalıcı trendler oluşturabilen başarılı bir isim olarak karşımıza çıkıyor.

Sadeliği tercih eden bir isim olsa bile vurguyu belli başlı parçalarıyla yansıtıyor. Genellikle kıyafetlerinde öne çıkan tek bir detay yer alıyor. Yaptığı tesettür giyim kombinlerinde özellikle minimal stili tercih eden Merve Hifa, rahat parçaları günlük kullanımında sıklıkla tercih ediyor.
TAGS genç tesettür giyim, hifa, instablogger, instagrammer, merve, merve hifa, mervehifa, qras, qras blog, qras kadını, tesettür, tesettür giyim, tesettür gyim,