AYNI GÜN & ÜCRETSİZ KARGO
Tesettür Kombin Tasarımcısı Kuaybe Gider Kimdir? Kuaybe Gider Instagram Hesabı
Tesettür Kombin Tasarımcısı Kuaybe Gider Kimdir? Kuaybe Gider Instagram Hesabı

Muhafazakar giyim çerçevesinde tasarlanan birbirinden farklı ürünler yer alıyor. Pek çok tasarımcının yer aldığı sektörde yön verici isimlerden biri de Kuaybe Gider olarak karşımıza çıkıyor. Instagram ile adım attığı sektörde birbirinden farklı modelleri toplayan tasarımcı hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Kuaybe Gider kimdir?

TESETTÜR KOMBİN TASARIMCISI KUAYBE GİDER KİMDİR, EVLİ Mİ?

Muhafazakar giyim seçeneklerinin artması ve tesettür trendlerinin evrilmesine yön veren isimlerden biri olan Kuaybe Gider, retro temsilcisi ve marin tarzı ile karşımıza çıkıyor.

Kuaybe Gider, 1983 yılında dünyaya gelmiştir, İzmir’de yaşıyor. Lise yıllarından beri ilgi duyduğu moda merakına ise lisansından sonra devam etti. Matematik üzerine lisans eğitimini tamamlayan Kuaybe Gider, birkaç yıl öğretmenlik yaptı. Bu mesleği yapmak istemediğini fark eden tasarımcı, moda tasarımı eğitimi almaya başladı. Yaptığı işlerle ilk olarak butiklerle çeşitli anlaşmalar yaptıktan sonra internet üzerinden de satışlarına devam etti.

Dünya evine giren Kuaybe Gider’in Kavin adında bir de kız çocuğu vardır. 8 yaşında olan Kavin’in tarzı da takipçileri tarafından çok beğeniliyor. Ünlü tasarımcı, kızına da paylaşımları arasında sık sık yer veriyor.

Tesettür kombin için önemli olan detayların yerini minimalizme bırakan Kuaybe Gider, kullandığı renklerle de retro stiline selam veriyor. Instagram’da da geniş bir takipçi kitlesine sahip olan tasarımcı, kumaş seçimlerinde de tarzını hissettiriyor.

KUAYBE İSMİ NE DEMEK, ANLAMI NEDİR?

Kuaybe ismi telaffuzu zor olan bir kelime gibi olsa da dilimize uzak bir kelime değildir. Bu isim arapçada yer alan türeyen kelimelerden biridir. Kuaybe, "Kabe" kelimesinin "fuayl" kalıbı ile küçültülmüş halidir. Kuaybe ismi küçük kabe anlamına geliyor. Kadın ismi olmasının sebebi ise sonundaki “e” harfinden kaynaklıdır. Müennes yani kadına ait isimler “e” ile biter. Kuaybe isminin ilk müslüman kadın doktora verildiği kaynaklarda yer alan bilgiler arasında.

KUAYBE GİDER INSTAGRAM HESABI

Sosyal medyaya kuaybegider kullanıcı adı ile adım atan Kuaybe Gider, Instagram’da 188 bin takipçiye sahip. Birbirinden güzel kombinleri ve estetik profili ile dikkat çekiyor.
TAGS genç tesettür giyim, instagrammer, kuaybe, kuaybe gider, kuaybegider, qras blog, qras kadını, tesettür, tesettür giyim, tesettür gyim,