Tesettür Giyiminde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Tesettür Giyiminde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Tesettür giyim herkesin çizgilerini kendisinin belirlediği bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada örtünme konusu ise herkes kendi çizgilerini belirler ve bu şekilde ilerler. Tesettür giyim oldukça

Yayın Tarihi: 13 Kasım 2020 Cuma

Tesettür giyim herkesin çizgilerini kendisinin belirlediği bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada örtünme konusu ise herkes kendi çizgilerini belirler ve bu şekilde ilerler. Tesettür giyim oldukça kişiye mahsus bir husustur.

Bu durumda kimsenin kimseye böyle böyle giyinmelisiniz demeye hakkı ve lüksü olamaz. Ancak söz konusu moda olduğundan ise bazı yazısız kurallar gündeme gelir. Renk kuralları kumaş kuralları, bunlar oldukça mühimdir. Şimdi gelin hep birlikte tesettür giyim modasına bir göz atalım.

RENK UYUMU HER ŞEYDİR


Bu yıl oldukça renkli bir tesettür giyim çizgisi bizleri bekliyor. Ancak yine de gözde bir curcunaya mahal vermemek de önemli. Bu sebeple birbirine uyum sağlayacak renkleri belirlemek ve bu renkler ile bir ahenk yakalamak oldukça önemli. Bordo ve haki renkleri ya da daha bebek renklerinin birbirleri ile uyumu oldukça önemli ve değerli. Ve bu yılda oldukça sık göreceksiniz.

 

TEK RENK TAKIMLAR HER AN ŞIK

Tek renk takımlar genelde resmi iş toplantıları ya da davetlerde kullanılsa da aslında oldukça önemli ve güzel hızlı pratik bir seçenek. İster kahve içmeye isterseniz çocuğunuzun toplantısına gidiyor olun. Bu tek renk ceket pantolon takımları tesettür giyim için oldukça güzel bir nimet.

 

AKSESUAR KULLANMAKTAN ÇEKİNMEYİN

Aksesuar kullanımı bazen tesettür giyimi tercih edenler için oldukça karmaşık olabiliyor. Ancak unutmayın aksesuarlar her an modunuzu yükseltip standart bir kombini arşa çıkartabilir. Bu sebeple kolyelerden eşarp broşlarından ve saatlerden vazgeçmeyip kombininizi zenginleştirmekte fayda var.