AYNI GÜN & ÜCRETSİZ KARGO
Doya Doya Moda’da Roman Havası Rüzgarı: 8 Ocak Konsepti “Görümcem Evleniyor” Kombin Önerileri
Doya Doya Moda’da Roman Havası Rüzgarı: 8 Ocak Konsepti “Görümcem Evleniyor” Kombin Önerileri

Ekranlarda yer alan moda yarışmaları arasında büyük bir fark oluşturan Doya Doya Moda’da 8 Ocak konsepti büyük beğeni topladı. Eğlenceli bir bölüme sahne olan bölümde Roman sanatçıları ve Roman müzikleri yer aldı. Roman havasının estiği bölümde roman düğününde olmazsa olmaz parçalara yer verildi. Roman düğünü konsepti için öne çıkanlar ve alternatif parçalar beğenileri topluyor.

DOYA DOYA MODA GÖRÜMCEM EVLENİYOR KONSEPTİ VE KOMBİN ÖNERİLERİ


Romanların vazgeçilmez geleneklerinden biri olan Roman düğünleri bugün Doya Doya Moda’da ele alınıyor. Roman düğünü konsepti ile yapılan alışverişlerde parlak renkler ve abartılı tasarımlar tercih ediliyor.

Roman düğünü dendiği zaman herkesin aklına bol eğlenceli danslı ve rengarenk ortamlar geliyor. Bunların yanı sıra pek çok gelenekleri de mevcut. Mesela, kız istemeye gidilirken ailenin büyükleri, merasimi sokakta mikrofonla ilan edebilir. Sokağa boydan boya kilim serilir.

Kız istemeden sonra nişan töreni gerçekleşmesi de Roman gelenekleri arasında yer alıyor. Tabi bunun bir de gelin hamamı var. Gelin hamamı için yine birçok gelenek yer alıyor. Gümüş tokmak, gümüş yelpaze, gümüş tarak, gümüş ayna, gümüş ayakkabı, gümüş nalın, gümüş sandık gibi parçalar hamam bohçası içerisinde yer alır.

Bu aşamalardan sonra ise düğüne geçilir. Romanlar genellikle sokak düğünü yapar. Ancak son senelerde sokak düğününe getirilen yasak nedeniyle salonlarda da düğün yapmaya başladılar. Düğün ise dillere destan bir şekilde 3 gün 3 gece sürer. Tabi burada en çok dikkat çeken kıyafetler oluyor. Roman düğünlerinde gelinin kim olduğu belli olmaz algısı ise doğrudur. Bunun sebebi ise herkesin çok özenerek şatafatlı giyinmesinden kaynaklıdır.

Düğün konsepti denince Doya Doya Moda’da da bu eğlenceli ve dikkat çekici geleneğe yer verilmeye başlandı. Roman düğünlerinde en çok tercih edilen renkler arasında pembe tonları, yeşil tonları, kırmızı tonları yer alıyor.

Roman düğünlerinde şatafatlı ve ihtişamlı kıyafetleri tamamlayan aksesuar ise altın oluyor. Roman modacı Kobra Murat, eşine ilk altın bileziğini para biriktirerek aldığını sık sık dile getirir. Altının o parlak rengini kıyafetlerinde kullanmaktan da çok keyif alırlar. Programda da gördüğümüz renkler, kullanılan aksesuarlar ile uyum sağlayarak Roman düğünleri için alternatifler sunmuştur. Qras tasarımları arasında öne çıkan çarpıcı renklere sahip abiye elbise ve aksesuarların görsellerini de sizler için derledik. Roman düğünlerinde de sık sık tercih edilen parlak renkler ve altın rengindeki aksesuar kullanımı eğlencenin yanında önemli bir ayrıntı olarak yer almaya devam ediyor.
TAGS 8 ocak konsepti, doya doya moda, genç tesettür giyim, qras, qras blog, qras kadını, tesettür giyim, tesettür gyim,