AYNI GÜN & ÜCRETSİZ KARGO
Doya Doya Moda “Çeyiz Sergisi” Konseptinin Olmazsa Olmazları: Çeyiz Listesi’nde Eksiksiz Neler Oldu?
Doya Doya Moda “Çeyiz Sergisi” Konseptinin Olmazsa Olmazları: Çeyiz Listesi’nde Eksiksiz Neler Oldu?

Düğün öncesi en çok dikkat çeken ve özenilerek yapılan konu olan çeyiz için bazı olmazsa olmaz parçalar vardır. Mutfak eşyaları, makyaj malzemeleri, elektronik eşyalar, yatak odası parçaları, banyonun olmazsa olmazları ve birbirinden önemli küçük detayların yanı sıra bir de giyim için hazırlanan çeyiz vardır. Her şeyinin eksiksiz olmasını isteyen gelin damat adaylarının mutlaka çeyiz sandığında bulundurması gereken parçaları sizler için derledik.

DOYA DOYA MODA ÇEYİZ SERGİSİ KONSEPTİ VE OLMAZSA OLMAZLARI

Çeyiz bir gelenek olarak süregelen bir hazırlıktır. Eski dönemlerde bu hazırlık, kadının evine yapacağı bir maddi katkı olarak görülen çeyiz; günümüzde çiftlerin birlikte hazırladığı bir alışveriş sürecidir. Doya Doya Moda’da günün konsepti olarak karşımıza çıkan çeyiz sergisinde olmazsa olmaz parçaları bir araya getirdik.

Genellikle çeyiz sandığı olarak adlandırılan bu parçalar içerisinde dantel takımları, masa örtüleri gibi detaylar yer alır. Fakat daha modern parçalar içerisinde birbirinden güzel ev eşyaları yer alıyor. Biz de giyim için olmazsa olmazları bir araya derledik.

Ev giyimi eşyalarının öne çıktığı bu konseptte olmazsa olmaz parçalar arasında iç giyim parçaları bulunuyor. İç giyim için tercih edilebilecek birbirinden farklı modeller bulunuyor. Bunların yanı sıra pijama da olmazsa olmazlardan. Pijamaların farklı modellerde olması dikkat çekiyor. Sabahlık ve röpteşambır çeyiz sandığından eksik olmaması gereken bir detaydır.

Gecelik ve sabahlıkların yanı sıra eve gelen misafire verilebilecek şallar da önemli bir detaydır. Özellikle koyu renkli ancak parlak işlemesi olan şallar çeyiz sandığında yer alan parçalarındandır. Bunun yanı sıra namaz kılınabilecek namazlıklar veya feraceler de çeyiz sandığı içerisinde yer alır.

Ev içinde kullanımı kolay olan ve olmazsa olmaz parçalardan patikler anneler tarafından yapılsa da önemli olan bir diğer parça ise çoraplardır. Çorap alışverişi de başlı başına bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Kaliteli çorapların uzun ömrü olduğu da unutulmamalı.

Tabi bir de makyaj malzemeleri var. Makyaj malzemeleri, makyaj yapmayı sevmeyen hanımların bile çeyizinde yer alan parçalarındandır. Bunun içinde fondöten, far, bronzer, allık ve highligterın yanı sıra rimel de vazgeçilmezlerden.
TAGS doya doya moda, genç tesettür giyim, qras, qras blog, qras kadını, tesettür, tesettür giyim, tesettür gyim,